Jdi na obsah Jdi na menu

DOGFRISBEE

4. 2. 2011

Sport číslo 1 :) Díky Mie se dogfrisbee věnuji, a to ( jestli počítám dobře ) od konce roku 2007, kdy jsem poprvé v ruce držela disk a pomalu přicházela na to, jak se s ním zachází ( opravdu pomalu :)) Na jaře 2008 jsem kontaktovala Pavla Ryttnauera, který mi ukázal základy dogfrisbee ( v Ústí nad Labem ) a v Brně jsme pak trénovali s Tomášem Kociánem. V květnu 2008 jsem s Miou vyrazila na první závody - naše premiéra se konala v Nymburku na distančních závodech....až později jsem se dozvěděla, že Cane Corso na startovní listině dost lidí "šokovalo" ( což se nedivim :)) a těšili se, "co" to na ty závody dorazí . Dorazila moje Miuška, jediný Cane Corso v ČR ( snad i na celém světě :)), které závodí v dogfrisbee.....ovšem je to spíš takové rekreační závodění :)

Na prvních závodech jsme předvedly ( já a Mia ) docela pěkné Dogdartbee, za výsledek jsme se nemusely stydět :) Ale už jsme ho nikdy nepřekonaly ani nezopakovaly a tím jsou zatím naše první závody i nejúspěšnější :D

V roce 2009 jsme s Miou poprvé vyrazili na Freestyle Starters a moc jsme si ho užili :)

Samozřejmě s Miou nikdy nebudeme na předních místech výsledkových listin, ale dogfrisbee nás baví a většinou si dáme tak dvoje závody ročně. Jedny na jaře a jedny na podzim....kdy je chladněji, jelikož ve velkých vedrech Mia nejradši odpočívá :)

V roce 2011 bude Mie 5 let, i když je ve výborném zdravotním stavu a nic ji netrápí, ještě si rozmyslím, jestli bude i v tomto roce závodit.....přeci jen proto tu jsou mladší a hlavně lehčí... :)