Jdi na obsah Jdi na menu

Dogfrisbee

Aší je předurčená hrát dogfrisbee :) Když jsem si pořizovala druhého psa, věděla jsem, že i s ním chci dělat tento sport. Proto jsem zvolila psíka lehčího s předpoklady výborného zdraví a povahy ....prostě sporťáka :) , který měl být zároveň i parťák pro běžný život. Aší mé přání dokonale splňuje....kombinace pracovité border kolie a australského ovčáka, který se dá "vypnout" a nevyžaduje neustále práci i na běžné procházce....je pro mě opravdu dokonalá. Vím, že to byla sázka do loterie a Aší mohla být "jen" šílená pasoucí bordera s tělem australáka....ale není......doopravdy je taková, jakou jsem si ji vysnila.....bylo to štěstí, možná osud :)img0117-1-.jpg

Disky jsou pro ni závislostí, miluje hru s nimi a miluje hru se mnou....jak říkám...dokonalá kombinace :) Aší má krásný pohyb, nádherně skáče a má velký drive.

S Aší jsme pomalu začali od malička, učila jsem jí, že disky jsou veliká sranda, to nejlepší na světě a zárověň pro ni veliká vzácnost, kterou si musí zasloužit. Od malička se s ní přetahuji o disky, výmýšlíme různé blbinky a i nízké hody jsem ji začala házet relativně brzy....ale opravdu bezpečné krátké nízké hody( nedoporučiji tomu, kdo neumí házet )....jelikož mi přijdou jako menší zátěž na přední končetiny než rollery. Samozřejmě, jako opravdu malinká běhala jen za kutálejícími se disky :) Dogfrisbee je strašná legrace, vím to já, ví to Aší a tak to má být :)

Dogfrisbee se totiž "nedělá" Dogfrisbee se jedině "hraje" :)

 O plánovaných i proběhlých závodech a seminářích se dočtete v rubrice : Akce 2011