Jdi na obsah Jdi na menu

ZZO

29. 5. 2011

V neděli 29.5.2011 si Aší splnila svoji první zkoušku z poslušnosti, a to ZZO. Nejdříve jsem nad účastí hodně přemýšlela a rozhodla jsem se až den před konáním zkoušek. Naštěstí místo pro nás ještě bylo a tak bylo jasno...zúčastníme se :)

Váhala jsem proto, že tento rok nemám s Aší moc na trénování poslušnosti čas.... a když už nějaký mám, tak trénujem dogfrisbee :) Ale pak jsem si řikala kdy jindy....času bude čím dál méně...tak jsem vzala Aší den před zkouškou ven, něco jsme pocvičily, zjistila jsem, že to neni tak strašný.....tak jsem nás přihlásila :) Asi týden jsme s Aší trénovaly odložení v leže za pochodu a celkem rychle to pochopila šikulka. Horší to bylo s povelem - volno....pro Aší na cvičáku něco nemyslitelného, tam se přeci cvičí....a že ona cvičí moc ráda :) Den předem jsem tedy začala Aší učit volno na schovaný míček....to naštěstí také rychle pochopila, ale zatím jsme to nezkoušely na cvičáku. Tak jsem ráno před zkouškou vyrazila na cvičák dříve a vyzkoušela to párkrát i tam. A světe div se, Aší na zkoušce předvedla nádherné volno a přivolání....ale nebudu předbíhat :)

Jestli dobře počítám, tak se zkoušky zúčastnilo 7 psů. Přesněji tři feny, tři psi a jedna háravka na konec :)

S Aší jsme nastoupily jako třetí (moje šťastné číslo). Začínalo se poslušností a po odcvičení šel pes na odložení.

Jak už jsem psala Aší udělala nádherné volno, příjemně mě překvapila, vystartovala jako raketa pryč a stejně tak rychle se na přivolání vrátila - získaly jsme 10 bodů. Dalším cvikem byla ovladatelnost na vodítku (chůze a obraty). Aší šla vesele s očním kontaktem, trošku mě předcházela, ale bylo vidět, že ji to baví. Což ocenil i pan rozhodčí a Aší si připsala další desítku :) Poté následovalo sedni-lehni ....teda spíše lehni-sedni :) Aší nezaváhala ani na vteřinku a dostaly jsme dalších krásných 10 bodů :) Při dalším cviku - odložení v leže za pochodu, Aší lehla jak starej mazák :) a díky tomu si mohla přičíst dalších deset bodů :) První cvik, u kterého jsme ztratily jeden bod, byl aport volný. Rozhodla jsem pro činku (kterou jsem zapoměla a musela si ji vypůjčit - děkuji Tamaře ). Aší hezky vyběhla pro činku, vzala jí, vrátila se zpět, předsedla. Já byla spokojená :) Je fakt, že jednou činku překousla a když předsedala, tak to nebyla žádná závratná rychlost. Pan rozhodčí mi toto vytkl a strhl jeden bodík.....musím ale říct, že byl spravedlivý. Při odložení Aší vzorně ležela, když jsem se k ní vrátila a řekla ji sedni, tak sedla až na druhý povel...takže zaslouženě též 9 bodů :) Dohromady tedy nádherných 58 bodů z 60ti možných :) Hurááá :)

Speciální cviky také Aší zvládla na jedničku - přivolání psa za stížených podmínek, kdy si holky opodál kopaly míčem a vedle stála skupinka se psy- to Aší nikdy moc nebralo :). Chování psa ve skupině- to se Aší rozvalila na záda....prostě mě drbejte :) A chování psa krátkodobě ponechaného o samotě- na to je zvyklá, takže také žádný problém.

Jsem moc spokojená, opravdu hodně, Aší je borec :)

Fotky bohužel žádné nejsou, ale to nevadí. Děkuji Ivče Lžičařové za super organizaci zkoušek a za to, že nás trénuje. A také děkuji rozhodčímu Jaroslavovi Venhauerovi za jeho přísné, ale spravedlivé zkušené oko :)

 

POSLUŠNOST

Přivolán psa- 10b

Ovladatelnost na vodítku- 10b

Sedni-lehni - 10b

Odložení za pochodu- 10b

Aport volný- 9b

Odložení psa- 9b

Celkem- 58b (z 60)

SPEC.CVIKY

Přivolání psa za ztíž.podm.- prospěl výborně

Chování psa ve skupině- prospěl výborně

Chování psa krátk. ponechaného o samotě- prospěl výborně

Celkem- Prospěl výborně