Jdi na obsah Jdi na menu

Nymburk DiscDog Fun Weekend 2011

22. 5. 2011

O víkendu 14.-15.5.2011 proběhl další ročník distančních závodů v Nymburku. Samozřejmě jsme nemohly chybět - závodila Aší a Mia jen fandila ;)

 

nym2.jpg

www.aengusek.estrank​y.cz

Tentokrát nás vzal do autíčka Maty...teda autíčka :) Maty má pořádné auto, tak jsme se tam vešli ve třech lidech - Maty, jeho syn Michal a já + čtyři psíci - Baldy, Čeky, Mia a Aší.....no a samozřejmě spousta báglů, stanů, spacáků a jiných velmi důležitých zavazadel :)

Na plac jsme dorazili ještě za světla, postavili stany na nejlepších místech :D ...jelikož tam ještě moc závodníků nebylo a pak jsem se vydala zavrtat kolík, abych měla kam holky přivázat, jelikož mi pokáceli moje oblíbené křovisko....které v předchozích letech nejen že udrželo Miu, ale ještě dělalo stín... no škoda :).........ovšem to jsem ještě netušila, že zavrtat kolík bude nadlidský úkon :) Po celém areálu hasičského hřiště, na kterém se každoročně závody pořádají, je velice zvláštní podloží....které si nerozumí ani s kolíky od stanu (nezbyl mi ani jeden neohnutý...a usoudila jsem, že bych s tak kreativními tvary mohla dělat uměleckého kováře)....natož s obr kolíkem, který má udržet cane corso :) ......asi 30x jsem ten kolík pro psy vyzkoušela zavrtat do země, než jsem poprosila silné muže....ale ani těm se to na několik pokusů nepodařilo a vzdali to....tak jsem se toho zase chopila já s představou, že někde musí být to místečko, kde se to padaří......a asi na 50tý pokus podařilo :) huráá :) ( za celý víkend jsem si po té fušce netroufla kolík přemístit :))

 

nym3.jpg

www.aengusek.estrank​y.cz

Když stály stany, byl zavrtán kolík a psíci byli vyvenčeni, šli jsme posedět do stanu s občerstvením.... ovšem po zjištění, že zeleninový salát stojí 80kč a nic moc jiného nemají, jsem byla ráda za svůj dovezený suchý rohlík s plátkovým sýrem :) ....limonádu měli celkem dobrou ;) Pokecali jsme a někdy před půlnocí jsem šla zalézt do spacáčku :)

 

nym4.jpg

www.aengusek.estrank​y.cz

Ráno byla registrace, při které jsme dostali přetahovací uzel a žvýkací kostičky. A hned potom se začalo závodit :) Startovka byla rozdělená na dvě skupiny, první si odházela na jednom hřišti první kolo SuperMinidistance a druhá na druhém hřišti tři kola po třech hodech DogDartbee.

S Aší jsme začaly DogDartbee, první tři hody se nám vydařily a Aší vychytala pěknou stovku, v dalších třech hodech jsme si přičetly padesát bodů a v posledních hodech už jen dvacítku. Takže dohromady 170 bodů, což nám bohužel těsně nestačilo na semifinále. Ale nevadí, hra to byla krásná a napínavá :) a musím říct, že i zábavná, jelikož byla na hřišti vyšší tráva a terč nebyl vůbec vidět :)

Další sobotní disciplínou bylo SuperMinidistance. V této disciplíně nikdy neexcelujem...protože dlouhé hody nejsou má parketa :) Ale tentokrát jsem byla příjemně překvapená, naházela jsem asi svůj osobní rekord :) ....což se úplně stydim napsat, protože v prvním kole Aší vychytala 14 bodů a v druhém 16,5 bodu...dohromady tedy 30,5 bodu :).....což je pro vítězné týmy většinou propadák (ti mají přes 40), ale pro mě je to v současné době maximum :D

 

nym5.jpg

www.aengusek.estrank​y.cz

V nedělním TimeTrialu jsem čekala lepší umístění....ale víte jak to je, když něco moc očekáváte, tak se to po... no po to :) Aší je celkem rychlá a zatím se vždy dostala s kvalifikačním časem do semifinálového paralelního Timetrialu....ovšem tentokrát jsem druhý disk nějak zvláštně hodila a Aší ho nechytila, tudíž jsme s časem 29,4s na tři disky skončily druzí pod čarou a do dalších kol nepostoupily. Takže jsme se s Aší umístily na 18.místě :)

Sice jsme se neumístily, ale o to lepší předvedl výkon maty s Čeky, kteří skončili v DogDartbee čtvrtí!!!! Závody se moc vydařily, počasí bylo fajn, i když vyhrožovali, že bude pršet....nakonec pršelo jen ze soboty na neděli v noci. A vrcholem akce bylo ledové kafe za 65kč....moje nejdražší kafe v životě :) Ovšem to je na jiné vyprávění ;)

 

nym6.jpg

www.aengusek.estrank​y.cz

Ze soboty na neděli také proběhla v party stanu povedená diskotéka a posezení a pokecání s ostatními :) Bylo to prostě fajn, jako všechny dogfrisbee akce a já jsem strašně ráda, že jsem jela :)

Ostatní fotky ZDE (autor: www.aengusek.estrank​y.cz)