Jdi na obsah Jdi na menu

Easter Dogfrisbee Competition Slovenija

25. 4. 2011

slovinsko-2011-198.jpg

 

24.4.2011 jsme se zúčatnili slovinských dogfrisbee závodů. Tyto zahraniční závody jsme spojili s menší dovolenou. Z Čech vyrazila tři auta. V prvním Tomáš, Kristina, Bobinka, Mája a já, Radek, Mia a Aší. V druhém Pavel s Aurinkou, Míša s Arnikou a Kimi a Evča s Ebinkou. Ve třetím Markéta a Verča s Vilíkem, Ebinkou, Chuky a TV. Ve Slovinsku na nás již čekala Lucka a Miguel s Dixi a Darrym. Prostě početná česká výprava :)

asi-over.jpgFoto:Maja Rokavec

Vyjížděli jsme ve čtvrtek o půlnoci a do Slovinska jsme dorazili brzy po ránu, ale jeli jsme až do Bledu k jezerům. Tam jsme se ubytovali v krásném kempu a vyrazili na první výlet po okolí, k jezerům - i na lodičku :), do hor i k řekám. Večer jsme grilovali, povídali....no prostě pohodička :) V sobotu jsme se odubytovali, vyšlápli jsme na super vyhlídku a trošku se prošli a odpoledne jsme vyrazli směr závody, ale po cestě jsme se ještě zastavili u jedné úžesné řeky. Slovinská příroda je úžsná, opravdu krásná. Nikde žádné odpadky, vše uklizené a upravené.....a ten nádherný venkov....no prostě bomba :) Mohla bych to tu vychvalovat do nekonečna, ale nejlepší bude, když si pak prohlídnete fotky :)

 

asi-skok.jpgFoto:Maja Rokavec

V sobotu pozdě odpoledne jsme dorazili na místo závodů. Právě tam končily závody agility, tak jsme čekali až se plac trošku vylidní. Postavili jsme si stany, ugrilovali si véču a šli chrupkat :) Další den ráno proběhla registrace, zaplatili jsme startovný a čekali na další info, jelikož jim chvilku nefungovala tiskárna a tak nebyla startovka. Celý víkend v okolí stříleli z kanónů....a to v noci i přes den...prý je to nějaký velikonoční zvyk či co...ale byly to hrozné rány a psíci s reakcí na střelbu se nám sesypali jak domeček z karet :( Proto nakonec nezávodila Evča s Ebinkou a Lucka s Dixnkou....:( Až na tohle byly závody fajn, nevěřila jsem, že se dá všechno stihnout v jeden den...ale zde mi ukázali, že to jde a celkem v klidu :)

S Aší jsme závodili v kategorii Novice Freestyle. První kolo se nám moc nepovedlo....po pravdě se ani nedivim, neměla jsem nic natrénováno a byla to improvizace, ale s tím jsme tam jeli :) Při prvním kole také dost foukalo a musim říct, že se nedařilo skoro nikomu, což nás asi zachránilo :) Druhé kolo se všem dařilo mnohem lépe a nám také :) V minidistance jsme naházeli jen 8,5 bodu....ovšem jen málo týmů naházelo víc než my....což nás také zachránilo :) A tak jsme nakonec s Aší vyhrály 2.místo, ze kterého mám radost....ale doufam, že do příštích závodů stihnem sestavu víc natrénovat :)

asi-zemekoule.jpgFoto: Maja Rokavec

TimeTrial je moje oblíbená disciplína :) Zde byl normální (ne paralelní) TimeTrial, který tvoří jen dvě kola a z nich se vybírá nejlepší čas. Po prvním kole jsme s Aší měly čas kolem 20 sekund a průběžně jsme byly na 3.místě s ještě jedním týmem, který měl čas jako my. Druhé kolo mělo proběhnout na závěr závodů...ovšem po parných dnech přišla obrovská průtrž mračen a kroupy a druhé kolo se zrušilo a umístění se udělalo podle kola prvního. Ale protože jsme na třetím místě byly dvě, šly jsme na rozstřel. S Aší jsme toto kolo daly za něco okolo 18 sekund a tak vybojovaly 3. místo :) A zároveň jsem pyšná, že to byl nejlepší čas TimeTrialu, jelikož první místo vyhrál tým s 19 sekundami s prvního kola :)

Celá dovolená se mooooc povedla a domů jsme si přivezli nádherné medaile a kopu zážitků :) Bylo to prostě super !

 

asi-over2.jpgfoto: Blayo San

 

Další FOTO : Markéta Urbášková

A naše fotogalerka