Jdi na obsah Jdi na menu

DogFriends DiscDog Fun Weekend 2011

25. 4. 2011

16.-17.4.2011 proběhly první závody letošní dogfrisbee sezóny. Konaly se na cvičáku v Trmicích (Ústí nad Labem), takže jsem spala doma a nemusela mrznout ve stanu :) Počasí bylo sice přes den slunečné, ale v noci klesala teplota k nule.

Tentokrát byla cesta do ústí trošku komplikovanější. Se školou jsem měla do pátku výjezd a Miu mi hlídala Týna s výmarkou Agorou a Aší byla u Verči se Sidíkem. Ovšem Verča jela z Brna domu (do Teplic) už ve středu, tak mi Aší přivezla až v sobotu na závody a Miuška na mě čekala u Týny až do něděle než jsem se vrátila do Brna. Takže moje cesta vlakem z Brna do Ústí byla po hodně dlouhé době bez psů :) ale jako vždy se zpožděním...jak jinak že :)asi-usti.jpg

V pátek večer jsem dorazila domu, naplánovala si ranní cestu do Trmic a usnula :) V sobotu ráno jsem se prostřednictvím MHD dostala až na cvičák a za chvilku přijela Verča se Sidíkem a Aší, která mě bouřlivě přivítala :) ....musim přiznat, že už jsem se na ní taky hodně těšila...na rošťandu mojí :)

S Aší jsem závodila v sobotu v Dogdartbee a Minidistance a v neděli v TimeTrialu. Minidistance není moje silná stránka, tak jsme toho moc nenaházely a umístily jsme se na 24. místě z 43 týmů :) Mnohem napínavější bylo DogDartbee. S 220 body po prvním kole jsme se s Aší dostaly do nejlepší osmičky. V semifinále jsme se 180 body porazily Verču Makovskou s Dipem a tak se dostaly do finále. Ve finále Aší vychytala neuvěřitelných 250 bodů a tak jsme byli bodově vyrovnaní s Pavlou a Frankem, následoval rozstřel....ovšem první i druhý rozstřel jsme obě naházely stejně- a to 30 bodů, až při dalším hodu se rozhodlo...Aší chytila disk za 50 bodů a tak jsme vybojovaly 1.místo z 38 týmů :) Jsem na Aší moc pyšná :) V neděli jsme nastoupili na paralelní TimeTrial, kvalifikační čas jsme s Aší měly nejlepší (18,47 sekund), a tak jsme se dostaly do nejlepší šestnáctky, kde s námi ve dvojici paralelního TimeTrialu soupeřil Zbyněk s Odetou. Ty Aší porazila a tak jsme se posunuly do nejlepší osmičky, kde nás ve dvojici čekal závod s Jájinou a Čelzou. První vyhozený disk aší chytla a chvilku dřív než Čelza a vteřinu to vypadalo, že budeme o chviličku rychlejší, ale poté Aší nechytila druhý disk a tak Čelza postoupila do dalšího kola a nakonec zaslouženě vyhrála :) Já a Aší jsme zůstaly na krásném 5.místě z 29 týmů :)

 

1.misto-usti.jpg

Prostě to byly povedené závody a ještě k tomu první tento rok :) Snad se tak bude dařit i nadále a všechno štěstí jsme si už nevybraly :)

Zpět do Brna nás vzal Maty s rodinou autem, Aší prochrápala celou cestu a já to také na chvíli zalomila :) Jako vždy....unavené, ale maximálně spokojené

FOTO ZDE